Trezory na zbraně

Bezpečná úschova krátkých i dlouhých střelných zbraní a munice

Hledáte zbraňový trezor pro bezpečné uložení pistolí nebo třeba pušek i munice? V této kategorii najdete trezory a bezpečnostní skříně od německého výrobce BURG-WÄCHTER vyvinuté speciálně pro tyto účely.

Držitel střelných zbraní v počtu do dvou kusů a střeliva v počtu do 500 nábojů má dle zákona č. 119/2002 Sb., O střelných zbraních a střelivu povinost je vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení. Zákon v tomto případě nestanoví konkrétní technické požadavky trezoru, a tak certifikovaný trezor na zbraně není vyžadován. Pro tyto účely tedy můžete pořídit jakýkoliv trezor na zbraň z této kategorie. Pro vyšší bezpečnost však doporučujeme zvolit trezor s certifikací bezpečnostní třídy. Trezory s bezpečnostní certifikací bývají dražší, avšak nabízejí větší odolnost proti napadení a pokusům o neoprávněné otevření. Budete tak mít větší jistotu, že přístup ke zbraním mají pouze oprávněné osoby.

Pokud potřebujete uložit větší množství zbraní či munice, prosím seznamte se před koupí trezoru se zákonnými technickými požadavky na trezor. Na úschovu zbraní se vztahuje výše uvedený zákon zákon č. 119/2002 Sb., O střelných zbraních a střelivu a nařízení vlády č. 338/2002 Sb.

Trezory a skříně pro krátké střelné zbraně, ale i pro dlouhé střelné zbraně lze odemykat klíčem, číselným kódem nebo otiskem prstu. Vybírat můžete z různých velikostí a provedení a také z různých úrovní bezpečnosti. Pro ještě vyšší bezpečnost doporučujeme také zámek pro zajištění spouště zbraně.

Pořizujete nový trezor?

Nabízíme kompletní služby: odborné poradenství při výběru, dopravu, stěhování, profesionální montáž, zaškolení, servis, opravy, nouzové otevírání trezorů a výrobu trezorových klíčů.