Kategorie

Skládací zámky na kola - skvělá alternativa k bezpečnostním řetězům

Bezpečnostní řetězy jsou velmi spolehlivým způsobem, jak zajistit kolo proti krádeži. Jejich nevýhodou je však vysoká hmotnost a velké rozměry, kvůli čemu nejsou příliš vhodné pro přepravu. Výbornou alternativu pro zabezpečení kola na cestách představují tzv. skládací zámky, které jsou vyráběny právě pro tento účel. Jsou tvořené plochými články z tvrzené oceli, takže nabízejí výrazně vyšší odolnost proti přeříznutí či přestřižení v porovnání s lankovými zámky. Oproti řetězům jsou lehčí a především velmi skladné. Po odemknutí je během sekundy složíte a zasunete do pouzdra, které jednoduše můžete vozit neustále připevněné na rámu kola – a nebo se bez problému vejdou i do toho nejmenšího batohu. Podobně jako bývají bezpečnostní řetězy chráněné látkovým obalem, skládací cyklozámky jsou zase celé potažené odolným plastem, který zajistí, že se lak kola při manipulaci se zámkem nepoškrábe a neotluče. Součástí těla skládacích zámků je zámek buď na klasický klíč, na klíč s osvětlením pro snadnější odemykání za tmy a nebo číselný zámek s nastavitelným kódem.

Skládací kódový zámek na kolo BW 745C 70
Skládací cyklozámek na číselný kód. Vysoce odolné provedení z tvrzené oceli potažené plastem. Včetně pouzdra s držákem na rám kola. Vyrobeno v Německu.
Skládací zámek na kolo BW 730 80
Skládací cyklozámek s odemykáním na klíč. Vysoce odolné provedení z tvrzené oceli potažené plastem. Včetně pouzdra s držákem na rám kola. Různé barvy. Vyrobeno v Německu.
Kódový skládací zámek na kolo S820
Skládací zámek s odemykáním na čtyřmístný číselný kód. Řetěz je tvořen plochými ocelovými články s plastovým krytem jako ochranou proti poškrábání laku kola. Zámek lze snadno složit na malé rozměry a pohodlně jej přepravovat v dodávaném pouzdře. Ekonomická řada STAR.
Skládací zámek na kolo BW 740 70
Skládací cyklozámek s osvětleným klíčem. Vysoce odolné provedení z tvrzené oceli potažené plastem. Včetně pouzdra s držákem na rám kola. Vyrobeno v Německu.
Skládací zámek na kolo S810
Ocelový řetěz s masivními plochými ocelovými články s plastovým krytem proti poškrábání laku kola. Snadná přeprava díky malým rozměrům při složení. Včetně držáku na rám kola a velké červené odrazky. Ekonomická řada STAR.