okno

okno - balkon

okno - květiny

Bydlíte v přízemí nebo v nižších patrech? Potom je velká pravděpodobnost, že se k Vám zloději pokusí dostat okny. Pro obyvatele nižších pater proto doporučujeme nezaměřovat se pouze na bezpečnost vstupních dveří, ale také oken. Ze statistik totiž vyplývá, že až k 80 % vloupání dochází přes okna. 

Když odcházíte z domova, určitě byste nenechali dveře nezamčené nebo dokonce pootevřené. S okny to tak bohužel většina lidí dělá. Na otevření nezabezpečeného okna (stejně jako dveří) zloději přitom stačí jen pár okamžiků.

Nevěříte? Podívejte se na video, jak je možné zavřené okno snadno otevřít během půl minuty.

Nezabezpečená okna představují nejen zbytečné riziko vloupání. Pokud máte doma malé děti, hrozí nebezpečí otevření okna a pádu!

zloděj

dítě

Zabezpečte svá okna včas!

Velice spolehlivou ochranou před vloupáním oknem je instalace bezpečnostních mříží, které u nás můžete také pořídit. Pokud však nebydlíte ve vysoce rizikové lokalitě, pravděpodobně upřednostníte méně radikální řešení, jako jsou uzamykatelné okenní kliky, speciální zámky na okna nebo okenní alarmy.

Naše tipy:

WinSafe WS11

Vysoce odolný okenní zámek, který v zamčeném stavu zabraňuje vypáčení a násilnému otevření okna. Nenáročný na montáž i používání, vhodný pro všechny typy oken.

Alarm FSA 2020

Okenní alarm, který Vás varuje, že je otevřené okno. Spouští se automaticky při každém otevření okna. Snadná instalace, vhodný pro všechny typy oken.

Uzamykatelná klika STAR

Okenní klika se zámkem. V zamčeném stavu zabraňuje otočení kliky a otevření okna.

FSA 2020