autoklíč a auta

Výroba, prodej a opravy autoklíčů

Rezervní autoklíč nejsou vyhozené peníze, ale nutnost

Majitelé automobilů bohužel stále často podceňují význam náhradního autoklíče. Do svého vozu sice mnoho z nás každoročně investuje nemalé částky, avšak pořízení kopie autoklíče pro případ ztráty, odcizení nebo poškození originálu bývá často opomíjeno. Řešení takové situace je přitom vždy mnohem snazší a také levnější, pokud máte k dispozici záložní klíč.

V případě, že přijdete o poslední klíč, jen za samotné nouzové otevření auta utratíte podobnou částku, jakou byste dali za výrobu nového klíče! A to nepočítáme ostatní náklady a stres spojený se ztrátou času a překaženými plány.

Ujistěte se, že právě pro tyto případy máte po ruce náhradní klíč. Pokud ne, nenechávejte výrobu duplikátu na poslední chvíli! Vzpomenout si, že by se Vám mohl hodit záložní klíč těsně před odjezdem na zahraniční cestu či dovolenou není nejšťastnější. Ještě horší je čekat až do chvíle, kdy skutečně dojde ke ztrátě či poškození klíče, a pak teprve shánět náhradu. V KLÍČOVÉM CENTRU vyrábíme většinu autoklíčů běžných na našem trhu, z kvalitních komponent, za rozumnou cenu a obvykle na počkání.

Co s poškozeným autoklíčem?

opravy autoklíčůPokud došlo k poškození Vašeho autoklíče, není vždy nutné nechat si vyrobit kompletně nový autoklíč. Často existuje levnější a přitom stejně kvalitní řešení.

Nejběžnějším poškozením bývá prasknutí nebo promáčknutí plastové hlavy autoklíče (zvláště u tlačítkových hlav) v důsledku opotřebení materiálu. Někdy může dojít také k poškození planžety (kovové části klíče, která se zasouvá do zámku). Obě tyto části lze snadno vyměnit za nové a takováto oprava vyjde velmi levně v porovnání s výrobou nového klíče. Nejdražší komponentou je totiž čip uvnitř hlavy klíče, který často zůstává funkční i při poškození mechanických částí.

Rozhodně se nesnažte klíč s promáčknutou či jinak zdeformovanou hlavou nadále používat! Hrozí tím poškození vnitřní elektronické komponenty.

Náhradní autoklíče si můžete nechat vyrobit v našich prodejnách po celé ČR - seznam prodejen

Kompletní nabídka pro řidiče