Panikové zámky

Zadlabací a vrchní panikové zámky a kování s panikovým zámkem, panikové hrazdy: všechny zámky a kování v této kategorii jsou určené pro dveře na únikových cestách a únikové východy. U veškerých dveřích na únikových cestách má správce objektu zákonnou povinnost zajistit panikovou funkci, tj. aby bylo tyto dveře možno z vnitřní strany okamžitě odemknout a otevřít bez použití klíče, tedy například pouze stisknutím kliky nebo stlačením madla, a byla tak zabezpečena rychlá a bezproblémová evakuace v případě nenadálé události. Jedná se především o východy z budovy, dveře vedoucí k požárnímu schodišti nebo o prostory uvnitř budovy, ze kterých je pouze jeden východ. Panikové zámky a kování je nutné mít instalovány ve všech budovách s větším pohybem osob - veškerá veřejná místa, obchodní centra, školy, hotely a řada dalších objektů.

Všechny zámky a kování v této kategorií mají certifikaci dle bezpečnostní normy EN 179, EN 1125, případně dle obou norem. Panikové zámky a paniková kování certifikovaná dle normy EN 179 splňují nezbytné požadavky pro budovy s nižší frekvencí pohybu. Pro objekty s vysokou frekvencí pohybu osob je pak nutné použít produkty certifikované podle normy EN 1125 - ty mají velice snadné použití, intuitivní ovládání a minimální potřebu údržby.

U vrchních panikových zámků najdete kování, v jejichž těle je již zabudován panikový zamykací mechanismus. Pod zadlabacími panikovými zámky najdete klasické jednobodové i vícebodové zámky s panikovou funkcí - které je nutné dále kombinovat s vhodným panikovým kováním. Tato kování naleznete pod příslušenstvím pro panikové zámky.