Kategorie

Paniková kování pro nouzové východy

Paniková kování se používají na dveře nouzových východů např. v administrativních objektech, nákupních centrech, divadlech, kinech, školách či hotelech. Paniková kování řeší zákonné technické a bezpečnostní požadavky na nouzové východy a průchody v místech s velkým pohybem osob a instalují se na dveře na únikových cestách, kde je potřeba umožnit snadnou evakuaci například v případě požáru. Fungují tak, aby dveře bylo možno z vnitřní strany kdykoliv okamžitě otevřít bez použití klíče, pouze stisknutím kliky či stlačením madla. Paniková kování a panikové zámky namontované na tyto dveře musí mít platnou certifikaci dle normy EN 179 nebo EN 1125.

Nabízíme kompletní řešení pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře a také pro požární dveře s variantami jednobodového i vícebodového zamykání. Samotné zadlabací panikové zámky a paniková kování (madla a hrazdy) s integrovaným panikovým zamykacím mechanismem najdete v kategorii Zámky – Panikové zámky.

V kategorii Panikových kování, kde se nyní nacházíte, najdete samostatná paniková kování (bez zámků) určená právě pro zkombinování s odpovídajícím zadlabacím panikovým zámkem. Jedná se o sklopné a stlačné hrazdy pro použití na celou šířku dveří, která mají certifikaci panikové funkce dle normy EN 1125. Dostupná jsou ve standardní a protipožární variantě. Pro objekty s nižší frekvencí pohybu osob dostačují zařízení certifikovaná dle normy EN 179. K nim patří paniková štítová kování (s klikou), která rovněž mohou mít protipožární úpravu.

Dále zde najdete vnější kování – dveřní štíty určené pro instalaci na venkovní stranu dveří, jež jsou z vnitřní strany osazeny panikovým zařízením. Tyto vnější štíty sami o sobě nemají panikovou funkci, jelikož neslouží pro únik z budovy, ale pro vstup dovnitř. Díky jejich speciální konstrukci je však možné je, narozdíl od běžných štítových kování, kombinovat s panikovými zámky a kováními.

Panikové kování Paris bez překrytu
Bezpečnostní štítové kování, protipožární, s panikovou funkcí. Bez bezpečnostního překrytu vložky. Rozteč 72 mm. Provedení klika - klika nebo klika - madlo, povrch stříbrný eloxovaný hliník nebo černá.
Panikové kování CISA pro požární dveře pro zadlabací panikové zámky
Panikový mechanismus pro sklopnou tyč, pro zámky Mito Panic.
Vnější plastové kování CISA s klikou
Vnější plastový štít pro panikové zámky Mito.
Vnější kování CISA s klikou a vložkou
Vnější štít pro paniková zařízení FAST.
Panikové kování Paris bez překrytu - úzké
Bezpečnostní štítové kování, protipožární, s panikovou funkcí. Bez bezpečnostního překrytu vložky. Rozteč 92 mm. Provedení klika - klika nebo klika - madlo, povrch stříbrný eloxovaný hliník.
Panikové kování Nora-KS bez překrytu
Bezpečnostní štítové kování, protipožární, s panikovou funkcí. Odolný povrch nerez. Bez bezpečnostního překrytu vložky. Rozteč 72 mm, provedení klika - klika nebo klika - madlo.
Panikové kování FAST Push - protipožární
Panikový mechanismus se sklopnou tyčí pro zámky Mito Panic a Sicur Panic.
Vnější plastové kování CISA s knoflíkem
Vnější plastový štít pro panikové zámky Mito.
Panikové kování FAST Touch - protipožární
Stlačná hrazda pro zámky Mito Panic a Sicur Panic, protipožární provedení.
Panikové kování FAST Push pro zadlabací panikové zámky
Panikový mechanismus se sklopnou tyčí pro zámky Mito Panic a Sicur Panic.
Vnější kování CISA s madlem a vložkou
Vnější štít pro paniková zařízení FAST Push Pad a 1bodový FAST Touch.
Vnější kování CISA s knoflíkem a vložkou
Vnější štít pro paniková zařízení FAST.
Panikové kování FAST Touch pro zadlabací panikové zámky
Stlačná hrazda pro zámky Mito Panic a Sicur Panic.
Vnější kování CISA OAD s klikou a vložkou
Vnější štít pro paniková zařízení FAST.