U bytových domů jsou na zabezpečení vchodu kladeny jiné požadavky než u vstupních dveří přímo do bytů či rodinných domů.

Bezpečnost a spolehlivost

I zde platí, že by mělo jít o kvalitní bezpečnostní dveře, s bezpečnostní zamykací vložkou a bezpečnostním kováním. Je potřeba počítat s vysokou frekvencí průchodů a proto je potřeba volit veškeré příslušenství dveří tak, aby bylo odolné a spolehlivě fungovalo i při velké četnosti používání.

Zamykat, či nezamykat?

Pokud však dveře nejsou zamčené, nezáleží na tom, jak kvalitní zabezpečení na nich máte. I méně zkušení zloději jsou schopni pouze zabouchnuté dveře otevřít během pár sekund. Ne všichni obyvatelé domu ale bývají ochotni důsledně zamykat. Zároveň je třeba pamatovat na to, že nutnost odemknout si klíčem pro odchod z domu znamená porušení bezpečnostních a požárních předpisů, protože toto opatření neumožňuje bezproblémovou evakuaci. Volte proto zámky se samozamykací a panikovou funkcí. Samozamykací zámky se při každém zavření dveří automaticky zamknou. Paniková funkce však z vnitřní strany umožňuje odemknout zámek a otevřít dveře pouhým stisknutím kliky.

dveře od bytového domu

Jak vyřešit potíže s klíči

Pokud chcete mít kontrolu nad kopírováním klíčů, doporučujeme pořídit si cylindrickou vložku s bezpečnostní kartou. Pro výrobu dalších klíčů k takové vložce je potřeba předložit bezpečnostní kartu. V případě, že často řešíte ztráty klíčů od vchodu nebo nevracení klíčů bývalými nájemníky, zvažte možnost pořízení elektronického přístupového systému.

panelák