Elektronické přístupové systémy

Odemykejte bezpečně a pohodlně čipem, kartou, kódem, otiskem prstu nebo smartphonem

Elektronické přístupové systémy k odemykání používají místo klasického klíče čipy, čipové karty, zadání kódu, otisk prstu nebo aplikaci ve smartphonu. Právě odemykání smartphonem je v současné době nejvíce na vzestupu u domácností. Ve firmách, hotelech či školách tradičně vede odemykání čipy nebo čipovými kartami. Elektronické přístupové systémy jsou bezpečné a oproti mechanickým nabízejí výhody v podobě snadné správy uživatelských práv, většího pohodlí a řeší klasické problémy se ztracenými klíči.

Snadné odemykání bez klíčů pro všechny

Nemusíte u sebe neustále nosit klíč a bát se, že jej zapomenete nebo ztratíte. Telefon máme všichni neustále u sebe a proto je využití smartphonu jako klíče stále oblíbenější. Smartphone lze nastavit tak, aby při přiblížení ke dveřím automaticky odemknul, zatímco jej celou dobu můžete mít v kapse nebo batohu. To oceníte například pokud zrovna nesete velký nákup a máte plné ruce. Někdo preferuje odemykání kódem nebo otiskem prstu. V tomto případě můžete z domu bez obav odejít s prázdnýma rukama, což je praktické třeba pokud si jdete zaběhat nebo jen potřebujete na chvíli odejít z domu. Klasikou stále zůstávají čipy, které mohou být ukryté v kartě, přívěšku na klíče, plastovém náramku (ideální varianta pro děti či sportovce) nebo malé nálepce na telefon. V případě, že čip ztratíte, jednoduše mu zrušíte přístupová práva a začnete používat nový. Pro děti, seniory, ale také například pro ovládání bran a garážových vrat pak lze využít odemykání dálkovým ovladačem.

Jednoduchá správa přístupových práv

Komukoliv lze snadno přidělit přístupová práva. Stejně tak je lze znovu jednoduše zrušit - a to i pokud příslušné médium (čip nebo kartu) nemáte fyzicky již k dispozici, např. při jejich ztrátě nebo odcizení. Řešení s využitím softwaru umožňují pokročilé funkce, jako administraci přístupových práv na dálku, sledování historie vstupů nebo nastavování časových oken. Časová okna jsou úseky (určité dny nebo hodiny během dne), kdy daná osoba může vstoupit. Můžete tak například nastavit, že uklízečka má vstup povolen pouze v pracovní dny mezi 9. a 12. hodinou.

Bezproblémová montáž do všech objektů

Velká část našich elektronických přístupových systémů nevyžaduje žádné stavební úpravy. V takovém případě elektronické cylindrické vložky nebo kování jednoduše nahradí stávající mechanické, klávesnice zase snadno připevníte na zeď kdekoliv v okolí dveří a nebo přímo na dveře. Veškeré součásti systému mají vlastní napájení, nejsou tak potřeba ani žádné rozvody kabeláží a navíc systémy fungují zcela nezávisle, i při výpadku elektřiny. U mnoha systémů je montáž velmi snadná a bez problémů ji zvládnete sami. U složitějších instalací, například tam, kde jsou potřeba stavební úpravy, úpravy dveří nebo rozvedení kabelů, Vám montáž rádi zajistí naši zkušení technici.

Air4 Home PRO

Air4 Home PRO

7 078.50