10 tipů: zabezpečte domácnost před dovolenou

Opuštěné byty a domu lákají zloděje a proto během letních dovolených přibývá vloupání. Připravili jsme pro Vás 10 užitečných tipů, které Vám pomohou užít si letošní dovolenou v klidu a bez obav.

 1. Bezpečnostní vložka a kování na dveřích. Nejčastějším místem, kudy zloději do objektu vnikají, jsou přirozeně dveře. Proto se především včas ujistěte, že máte ve dveřích namontovanou bezpečnostní zamykací vložku. Levné vložky bez bezpečnostní certifikace zvládne překonat i nezkušený zloděj. Na dveřích byste také měli mít nainstalované bezpečnostní kování, nejlépe s bezpečnostním překrytem vložky.
 2. Ujistěte se, že víte, kdo má Vaše klíče. Klíče vždy dávejte a půjčujte pouze lidem, na které se můžete spolehnout. Pokud si nejste jistí, kdo má Vaše klíče, ihned vyměňte zamykací vložku. Delší nepřítomnost doma je ideální příležitostí pro nezvaného hosta.
 3. Klíče pod rohožku nepatří! Pokud chcete na místě nechat pro případ nouze klíč, nikdy jej nedávejte pod rohožku nebo květináč u vchodu. To jsou první místa, kam se každý zloděj podívá. Pro uložení nouzového klíče můžete použít malé bezpečnostní schránky na číselný kód.
 4. Zavřete okna. Při odjezdu nenechávejte okna otevřená na ventilaci. Zloději je snadno otevřou.
 5. Zabezpečte okna. Ani zavřené okno není pro zloděje žádnou překážkou – lze jej otevřít během pár sekund. Pořiďte si proto na okna i balkonové dveře zamykací kliky, případně okenní zámky nebo alarmy.
 6. Cennosti patří do trezoru. Pokud máte doma větší hotovost, drahé šperky či jiné cennosti, pořiďte si pro jejich úschovu kvalitní, certifikovaný trezor. Myslete také na to, že menší trezory je potřeba vždy ukotvit ke stěně nebo nábytku, aby je nebylo možné i s obsahem odnést.
 7. Na odjezd neupozorňujte. Zbytečně o tom, kdy budete pryč, ve svém okolí nemluvte, ani informaci nešiřte na sociálních sítích. Právě takto zloději nejčastěji získávají tipy na své cíle.
 8. Pořiďte si větší schránku. Zloděje často na Vaši nepřítomnost upozorní přeplněná poštovní schránka. Pokud Vám poštu nebude vybírat soused nebo známý, kupte si raději větší schránku, do které se všechna pošta během Vaší nepřítomnosti vejde.
 9. Rezervní autoklíč. Jedete na dovolenou autem? Nezapomeňte si s sebou vzít náhradní autoklíč! Nefunkční nebo ztracený autoklíč se může totiž nejen pořádně prodražit, ale také překazit Vaše plány.
 10. Zámky pro cestování letadlem. Letíte na dovolenou letadlem? Zamkněte svá zavazadla speciálními visacími zámky, které celní správa může díky dodatečnému otevírání při kontrole odemknout a poté opět zamknout. Vyhnete se tak zbytečnému poškození zámku i zavazadla.
 • 03 čec, 2020
 • 0 Komentáře


Diskuse

Poznámka: HTML není překládáno!
Chcete inspiraci?
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace