Mechanické a elektromechanické samozamykací zámky STAR

Jednou z variant zámků jsou zámky samozamykací, to znamená, že při každém zavření dveří dojde k jejich automatickému uzamčení. Kombinované jsou často s panikovou funkcí kliky, kdy stisknutím kliky dojde k současnému odemčení zámku a zatažení střelky. Takovéto zámky jsou často používány na vstupy do budov – zajistí uzamčení vchodových dveří po každém průchodu osob a umožní bezproblémový únik z budovy při nenadálé situaci (požár, výbuch, teroristický útok….)

Zámky jsou buď čistě mechanické nebo v provedení elektromechanickém nebo elektromotorickém (pro kombinaci se zvonkovými tably – „odzvonění“ – nebo pro kombinaci s přístupovými systémy). Dále je možno volit mezi jednobodovými (uzamykání v 1 bodě) a vícebodovými zámky (uzamykání ve více bodech).

V sortimentu samozamykacích a samozamykacích panikových zámků nabízíme, kromě řady STAR, také výrobky společností ASSA ABLOY, dormakaba, FUHR, Wilka a dalších výrobců pro zajištění vhodné rozměrové a funkční varianty dle potřeb a přání zákazníků.

Více informací:

Mechanické a elektromechanické samozamykací zámky STAR