Kategorie

Visací zámky jsou snad nejvíce univerzálním typem zámků. Používají se na dveře, branky, ploty, kůlny, skříňky, zavazadla, v kombinaci s petlicemi i s bezpečnostními řetězy na motorky.

Na visací zámky, které se používají venku, bývají kladeny zvláště náročné požadavky. Musejí odolat nejen zlodějům, ale i nepříznivému počasí.

U obyčejných zámků bývá nejčastějším problémem vlhký vzduch a déšť, které brzy způsobují korozi. Zrezlé komponenty vedou k zasekávání a časem někdy až k úplné nefunkčnosti zámku.

Pro tyto účely proto vždy doporučujeme vybrat si zámky určené pro venkovní použití. Ty totiž mívají speciální antikorozní úpravu vnějšího povrchu i vnitřních komponent a díky tomu jsou odolné proti nepříznivým povětrnostním vlivům a některým nevadí dokonce ani slaná mořská voda.

Obvykle se jedná o velmi kvalitní zámky s precizním zpracováním, které odolají i zlodějům. Například třmen z tvrzené oceli a moderní zamykací mechanismus zajišťují ochranu proti přeříznutí, přestřižení nebo vytržení třmenu, což jsou nejčastější techniky zlodějů.

odolný visací zámek Atlantic

Doporučujeme:

Visací zámek BW 770 Alutitan
Pevný hliníkový visací zámek s ochranou proti korozi - vhodný i pro použití ve venkovním prostředí, odolá i slané mořské vodě. Pevné hliníkové tělo s nerezavějícím zamykacím mechanismem. Tvrzený třmen s dvojitou západkou a odolností proti přeříznutí. Vyrobeno v Německu.
Visací zámek BW 400 Ni Magno
Visací zámek zcela odolný vůči korozi - vhodný i do venkovního prostředí, odolá i slané mořské vodě. Kompaktní mosazné tělo, nerezavějící vnitřní mechanismus, nerezový třmen. Různé velikosti. Německá výroba.
Visací zámek BW 217 F Ni Atlantic
Vysoce odolný visací zámek vhodný i pro použití ve venkovním prostředí s odolností i proti slané mořské vodě. Pevné mosazné tělo s ochranným plastovým pláštěm, nerezový třmen s dvojitou západkou. Nerezavějící vnitřní mechanismus. Německá výroba.
Visací zámek BW 700 Gamma
Vysoce odolný visací zámek s třmenem odolným proti vytržení, přeříznutí a přestřižení, s vícenásobnou ochranou vložky proti odvrtání a s nerezavějícím vnitřním mechanismem. Pevné mosazné tělo, ochranný a ergonomický plastový kryt.
Zobrazeno 1 až 4 z 4 Záznamů

vysoce odolné visací zámky