Elektrické otvírače Openers&Closers

Elektrický otvírač, často také označovaný jako elektrický vrátný, je nejjednodušší elektromechanický prvek pro otvírání dveří. Umožňuje pohodlné otevírání dveří ze vzdáleného místa – např. vstupních dveří budovy z bytu, kanceláře nebo recepce, nejčastěji prostřednictvím domovního telefonu. Elektrické otvírače také umožňují snadné a rychlé začlenění dveří do elektronického přístupového systému díky jednoduché instalaci bez nutnosti zásahu do dveří.

Elektrický otvírač se instaluje do zárubně dveří. Ve standardním provedení otvírač zajišťuje, že dveře zůstanou zavřené tím, že jeho západka drží střelku zámku a neumožňuje její zatažení a otevření dveří pouhým tahem nebo tlakem na dveře. Ve chvíli, kdy uživatel stiskne tlačítko domovního telefonu, nebo elektronický přístupový systém detekuje uživatele, který má oprávnění ke vstupu (např. přiloží ke stěnové čtečce platný čip, zadá platný přístupový kód nebo otisk prstu nebo použije dálkový ovladač či mobilní aplikaci s platným oprávněním apod.), je západka uvolněná a je umožněn vstup. Menší nevýhodou použití elektrických otvíračů je, že dveře není po dobu používání elektrického ovládání zámku možno zamknout, protože by tím došlo k vyblokování elektronického přístupového systému či domovního telefonu (nejdříve by bylo nutno opět odemknout klíčem).

Elektrické otvírače Openers&Closers lze instalovat prakticky na jakékoliv dveře díky velmi široké škále variant, rozměrů, provedení a speciálních vlastností dle požadavků. Použít je lze v kombinaci s většinou mechanických zámků včetně speciálních – bezpečnostních, protipožárních či panikových.

Více informací:

Elektrické otvírače Openers&Closers