dveře CAG

dveře CAG

dveře CAG

Ať už stavíte, rekonstruujete nebo pouze vyměňujete své stávající dveře za nové, pořízení dveří doporučujeme vždy dobře naplánovat a jejich výběr konzultovat s odborníkem. Zde jsou hlavní oblasti, které je potřeba při nákupu dveří promyslet:

1. Dveře interiérové, bezpečnostní, protipožární...?

Podle umístění dveří a požadovaných vlastností se odvíjí typ dveří. U interiérových dveří bývá velmi důležitý design, protože dotvářejí vzhled místnosti. Zároveň zajišťují soukromí, mohou chránit před světlem a hlukem z ostatních místností a plnit řadu dalších funkcí. U vstupních dveří (typicky např. u vchodových dveří do bytu) je hlavním požadavkem bezpečnost. Proto se pro tyto vstupy používají bezpečnostní dveře, které Vás účinně chrání proti vloupání. Dveře protipožární pak nabízejí ochranu v případě požáru.

2. Typ otevírání, orientace a rozměry

Nejpoužívanější dveře jsou klasické otočné, ale v malých prostorech naleznou své uplatnění posuvné dveře. Při výběru dveří je nutné určit orientaci dveří (pravé nebo levé) a přesné rozměry. Dveře se vyrábí v několika standardních rozměrech (např. "osmdesátky"), ovšem skutečné rozměry se mohou lišit v závislosti na použitých zárubních, velikosti stavebního otvoru, výšce podlahy a podobně. Rádi Vás navštívíme a na místě provedeme odborné zaměření. Poskytujeme také poradenství pro správnou připravenost stavebních otvorů.

3. A co zárubně?

Existují dva základní typy zárubní - rámové a obložkové. Při výměně starých dveří za nové je někdy možné nové dveře osadit do starých zárubní, pokud však zárubně nejsou vyhovující, je nutné provést jejich výměnu.

4. Jaké dveře budou slušet Vaší místnosti?

Dveře mají důležitou estetickou funkci a proto jsou nabízeny v celé škále povrchových úprav (např. lamino, lak, masiv...) a barev či dekorů (různé barvy a vzory dřeva, barvy RAL a další dekory). U dveří interiérových je možné volit mezi dveřmi plnými, prosklenými či celoskleněnými. Každé dveře by měly ladit s interiérem místnosti a proto je výhodou možnost zcela odlišného provedení každé strany dveří.

5. Dveřmi to nekončí - zámky, kování a doplňky

Samotné dveře nejsou vše. Aby plnily svou funkci, je potřeba vybrat nejen vhodné panty, ale také zámek, kování a případně další příslušenství. Proto u nás najdete nejrůznější zámky, zamykací vložky, kukátka, bezpečnostní řetízky, závory a zástrče, dveřní zavírače, stavěče a dokonce i dveřní štítky. Zkrátka vše, co patří na dveře.

Uvažujete o nových dveřích?

Kontaktujte našeho specialistu na prodej dveří paní Ilonu Velkovou:

tel.: 377 224 516
e-mail: dvere@hbgroup.cz

Pokud máte možnost, zastavte se na osobní konzultaci v naší vzorkové prodejně dveří v Plzni:

Žatecká 8, 301 00 Plzeň

Po, Út, St, Pá 9:00 - 17:00
Čt 7:00 - 15:00

Co Vám nabídneme?

  • odbornou konzultaci a zaměření, pomoc s technickou specifikací a výběrem dveří, zárubní a příslušenství
  • dopravu na místo a profesionální montáž dveří, zárubní i veškerého příslušenství
  • ponákupní servis

dveře s kováním HOPPE