Magnetické lišty C.D.V.I.

Magnetické lišty představují variantu elektromagnetických zámků, kdy dveře v uzavřeném stavu zajišťuje namísto klasického mechanického zámku se západkou elektricky ovládaný magnet. Tato řešení jsou velmi často využívaná v nejrůznějších typech komerčních a administrativních budov a jsou vhodná také pro vstupní dveře bytových domů (dveře otvírané dovnitř). Jejich výhodou je, že je lze snadno začlenit do elektronických přístupových systémů.

V případě magnetických lišt je magnet umístěný v hliníkové liště, která se instaluje na zárubeň a při zavření dveří je překrýván krycí lištou s madlem umístěnou na dveřní křídlo. Oproti běžným magnetům tak na dveřích při použití magnetických lišt nevyčnívají žádné ostré hrany, takže je zamezeno nebezpečí zranění. Další výhodou je estetické hledisko – skrytím magnetu v liště je dosaženo hezčího vzhledu celé instalace. Výrobce C.D.V.I. se zaměřuje na estetické provedení profilu lišty, její moderní design a nenápadný vzhled, který nenarušuje celkový dojem z interiéru.

Magnetické lišty jsou instalovány výhradně na dveře otvírané dovnitř. (Pro dveře otevírané ven je nutno zvolit např. přiznané magnety, panikové motorické hrazdy nebo jiné řešení.) Výhodou systému je možnost zkracování lišt dle potřeby (rozměrů dveří) a doplnění podkládacími lištami ve stejném designu pro eliminaci rozdílných úrovní pozic dveří a zárubní. Lišty se rozdělují podle síly magnetu a umístění na dveřích.

Více informací:

Magnetické lišty C.D.V.I.