Visací zámky jsou snad nejvíce univerzálním druhem zámku, používají se na vnitřní i venkovní dveře, branky, skříňky a boxy, zavazadla a mnoho dalšího. Pokud chcete, aby Vám zámek dobře sloužil, je důležité vybrat správný typ.

Jakou bezpečnost požadujete?

Tam, kde jsou minimální požadavky na bezpečnost, Vám postačí obyčejný levný zámkek. Pokud však chcete svůj majetek skutečně zabezpečit, je nutné volit kvalitní zámky

  • s masivnějším tělem,
  • s odolným třmenem (obvykle z tvrzené oceli), dostupné také s odolností proti vytržení, přeříznutí nebo přestřižení,
  • a s moderním dvojitým zamykacím mechanismem.

Dodatečnou ochranu proti odvrtání pak představuje bezpečnostní překryt vložky.

Dovnitř, nebo na ven?

Důležité je předem zvážit, v jakých podmínkách budete zámek používat. Zámky umístěné venku jsou neustále vystavované nepříznivým povětrnostním podmínkám a nejčastějším problémem je u nich reznutí a následné zasekávání. Pro venkovní použití proto vybírejte visací zámky s nerezavějícím zamykacím mechanismem. Ty spolehlivě fungují i v prostředí s vlhkým vzduchem a deštěm. Zcela odolné proti korozi jsou pak speciální zámky, které odolají i působení slané mořské vody.

Velikost a provedení

Rozmyslete si, jakou velikost těla a průměr a délku třmenu budete potřebovat. Pokud budete mít skupinu zámků, možná se Vám bude hodit, pokud budou sjednocené na společný uzávěr. Takové zámky lze všechny odemykat jediným klíčem. (Některé zámky jsou dokonce vhodné pro začlenění do systémů generálního klíče.) Velmi populární jsou ale také zámky na číselný kód, ke kterým žádný klíč nepotřebujete.

Chci visací zámek!

Atlantic

LOOK

Profi PC

Alutitan

TSA