S trochou nadsázky lze říci, že Váš domov je tak bezpečný, jak bezpečné jsou Vaše vstupní dveře. Právě tudy se totiž většina zlodějů snaží do bytu nebo domu proniknout nejčastěji.

Výběr vchodových dveří i veškerého příslušenství k nim byste proto vždy měli konzultovat s odborníkem. Zde je pět hlavních oblastí, na co rozhodně nezapomenout:

1. Bezpečnostní dveře a kvalitní zárubně

Na bezpečnostní dveře jsou kladeny zcela jiné požadavky než na dveře interiérové, nejen pokud jde o odolnost proti vloupání. Zcela zásadní je také kvalita zárubní a samozřejmě profesionální montáž.

Zaslat poptávku

2. Bezpečnostní cylindrická vložka

Zamykací vložka by měla splňovat minimálně požadavky na 3. třídu bezpečnosti. Tato bezpečnostní třída již nabízí účinnou ochranu proti většině zlodějů. Pro maximální ochranu lze zvolit 4. třídu bezpečnosti, která odradí i zkušené zloděje.

Koupit bezpečnostní vložku

dveře do rodinného domu

3. Bezpečnostní dveřní kování

Bezpečnostní kování poznáte od interiérového či stavebního podle toho, že z vnější strany dveří nemá viditelné šrouby. Mimo jiné poskytuje dodatečnou ochranu vložce.

Vybrat bezpečnostní kování

4. Pro ještě větší bezpečí...

Doplňkovým zabezpečením jako jsou přídavné zámky, závory a zástrče je možné ještě zvýšit bezpečnost Vašich dveří. Na každé vchodové dveře rozhodně také doporučujeme nainstalovat kvalitní kukátko, abyste měli vždy přehled, co se děje za Vašimi dveřmi.

Pořídit doplňkové zabezpečení

5. Zamykejte!

Když už investujete do zabezpečení dveří, nezapomínejte zamykat – i když si potřebujete jen na pár minut odběhnout ven. Nezamčené dveře nejsou pro zloděje žádnou překážkou, bez ohledu na to, jak drahé zabezpečení na nich máte.