letadlo

pláž

pláž

Sezóna letních dovolených je již tradičně také obdobím, kdy dochází k nejvíce vloupáním. Zatímco si užíváme zasloužený odpočinek, opuštěné domy a byty představují pro zloděje ideální cíl. Zvláště ty, které nejsou vhodně zabezpečené. Zaměřte se proto na účinnou prevenci.

Na co nezapomenout, než vyrazíte na dovolenou?

1. Zabezpečte dveře

Při většině vloupání se zloděj obvykle nejdříve pokusí překonat dveře. Zaměřete se proto na to, aby celé Vaše dveře i jejich jednotlivé součásti byly bezpečné. Musí se jednat o bezpečnostní dveře určené pro vstupy, nikoliv dveře interiérové, které neposkytují dostatečnou ochranu proti vloupání. Dveře i zárubně musí být profesionálně nainstalovány a dveřní křídlo musí těsně doléhat k zárubni.

Při překonávání dveří se zloději nejčastěji pokouší odemknout nebo poškodit zamykací vložku. Pro dostatečnou ochranu před vloupáním je potřeba volit vložku alespoň ve 3. bezpečnostní třídě.

Na vstupní dveře patří vždy bezpečnostní kování, optimálně s bezpečnostním překrytem zamykací vložky. Kování poskytuje dodatečnou ochranu vložce.

Pokud chcete ještě zvýšit bezpečnost svých dveří, můžete na ně namontovat doplňkové zabezpečení, například přídavné zámky s vložkou, které můžete při odjezdu zamknout.

Náš tip:
Bezpečnostní vložka CISA C3000

Náš tip:
Bezpečnostní kování OVAL s překrytem

Náš tip:
Přídavný zámek S1570 s vložkou

2. Zabezpečte okna

Pokud máte okna v nižších patrech, riziko vloupání právě okny mnohonásobně roste. Nezabezpečené okno totiž může zloděj velice snadno překonat. Při odjezdu se ujistěte, že jste zavřeli všechna okna. V žádném případě nenechávejte okna pootevřená na ventilaci.

Vzhledem k tomu, že i méně zkušený zloděj zavřené okno dokáže otevřít během pár sekund, doporučujeme pořídit si alespoň uzamykatelné okenní kliky místo klik klasických, případně speciální zámky nebo alarmy na okna.

Více o zabezpečení oken

3. Na svůj odjezd zbytečně neupozorňujte

Čím více lidí bude vědět, kdy nejste doma, tím větší je riziko, že si zloději jako svůj cíl vyberou právě Váš dům nebo byt. V současnosti zloději takto využívají například informace ze sociálních sítí. Nezveřejňujte proto na Facebooku ani nikde jinde, kdy budete mimo domov! Tuto informaci poskytněte jen lidem, kterým důvěřujete. Zároveň se snažte, aby byl Váš odjezd co nejvíce nenápadný a aby nebylo na první pohled patrné, že nejste doma. Nenechávejte proto například zatažené žaluzie nebo závěsy a poproste souseda nebo člena rodiny, aby Vám chodil vybírat poštovní schránku.

Co dalšího můžete udělat pro zvýšení bezpečnosti svého domu nebo bytu?

Pokud máte doma cennosti větší hodnoty, je vhodné uložit je do kvalitního trezoru s bezpečnostní certifikací. Nezapomeňte, že trezor by měl být připevněn k nábytku, podlaze, stěně a nebo zabudován do zdi.

Více o trezorech

Abyste měli neustále přehled o tom, kdo je u Vás doma, i když třeba zrovna ležíte na pláži, doporučujeme pořídit si kamerový systém. V naší nabídce najdete kamery s možností vzdáleného přístupu. Přes aplikaci ve svém smartphonu tak můžete odkudkoliv zkontrolovat svůj domov.

Více o kamerách

Vhodným doplněním mechanického zabezpečení jsou také alarmové systémy, které při pokusu o vloupání spustí hlasitý poplach, čímž zloděje obvykle odradí. Navíc opět budete o narušení ihned informováni.

Více o alarmech

Pokud potřebujete poradit se zabezpečením svého domu nebo bytu, kontaktujte nás.

Přejeme Vám příjemnou dovolenou!

pláž