Kategorie

U zámků s cylindrickou vložkou může existovat mnoho důvodů, proč se zámek začne zasekávat. Tady jsou řešení nejčastějších příčin:

1. Zkuste jiný klíč

Pokud ostatní odemykají normálně, problémový klíč může být mechanicky poškozený. Přestaňte jej používat a nechte si vyrobit nový. Pokud jste si špatně fungující klíč nedávno pořídili, příčina je pravděpodobně v nesprávně vyrobeném tvaru klíče. V prodejně, kde jste jej pořídili, by Vám měli uznat reklamaci a klíč opravit nebo zhotovit nový.

2. Utáhněte šrouby

Zasekávání zámku může způsobit nesprávná pozice vložky. Zkontrolujte, že je zamykací vložka v zámku správně umístěna a dotáhněte upevňovací šroub.

3. Promažte zámek

Příčina zasekávání je často přímo v zamykacím mechanismu vložky – příliš velké tření, mechanické opotřebení, zanesení prachem a nečistotami a u nekvalitních vložek ve vlhkém prostředí dokonce reznutí. Nastříkejte do vložky vhodné mazadlo a zkuste několikrát zamknout a odemknout.

4. Doneste vložku do servisu

Pokud výše uvedené postupy nepomohou, můžete vložku vymontovat a donést do servisu. Rozebrání, důkladné vyčištění a výměna poškozených komponent často problém vyřeší.

5. Vyměňte vložku za novou

Když je poškození vložky příliš velké, nejsou dostupné náhradní komponenty a nebo se jedná o nekvalitní vložku, bývá nejlepším řešením pořídit si vložku novou.

Jak vybrat novou vložku?

vložka UDM